Aşılan Engeller Sanat Topluluğu(aktüel dergisi)

Yazan: 10 Şubat 2013  
Kategori: Basında Biz, Duyurular

“Kime Niyet, Kime Kısmet” başlıyor!

Aşılan Engeller Sanat Topluluğu 9 Şubat’ta seyirciyle buluşuyor.

8 Engelli gencin hazırladığı tiyatro oyunu 9 Şubat’ta sanatseverlerin davetli olduğu açılışta, yeni oyunlarıyla merhaba diyecek!

Bugüne kadar “Acil Servis” isimli oyunları ile tiyatro serüveninde, tamamı engellilerden oluşan tiyatro topluluğuyla fark yaratan Aşılan Engeller Sanat Topluluğu, toplam 14 bin seyirciyle buluştu.

Bedensel engellerine aldırmadan farklı mekânlarda oyunlarını sahneleyerek “herkes için sanat” düşüncesiyle yola çıkan topluluk, oyunu İstanbul’da 11 ayrı sahnede sergiliyor.

“Engel anlaması zor bir duygu… Bazen sadece kabullenmeli… Hayat bir sahneyse; o büyük yaratıcı, en iyi oyuncuyu seçer yazdığı rollere ve biz bu engelli rolü için en iyi oyuncularıyız onun…” diyerek kendini tanıtan topluluk, seyirciye “Tiyatro yaratıcılık ister, olmayanı var göstermek ister; bunu görmek hayal gücü gerektirir. Tiyatro hayal etmektir, siz de bizleri engelsiz hayal edin, çünkü öyleyiz…” diye sesleniyor.

Kime Niyet Kime Kısmet
9 Şubat 2013 Cumartesi
15:00, 17:00, 19:00, 21:00
Prof. Dr. Mumtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi Sahnesi
Oyuncular
Canan Kılınç, Duygu Uzun, Yalçın Dövenler, Erhan Özer, Hakan Aydemir, Gürkan Aydemir, Handan Sivri, Bayram Çen, Chaterina Chigolashvili

KAYNAK/Aktül Dergisi Haber Linki İçin Tıklayın!!

http://www.aktuel.com.tr/kultur-Sanat/2013/02/06/kime-niyet-kime-kismet-basliyor

468x60 Google AdSense kodunuzu buraya girin.

Yorumlar


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!