ÖNEMLİ DUYURUDUR!

Yazan: 09 Ocak 2021 Cumartesi  
Kategori: Duyurular, HABER

Aşılan Engeller Sanat Topluluğu destekçilerine duyurudur!

Destekçisi olduğumuz Aşılan Engeller Sanat Topluluğu’nun son zamanlar da adını kullanarak şahıs ve şirketlere ait banka hesap numarası verildiğini duyumlar almaktayız bu nedenle aşağıdaki duyuruyu önemle dikkat edilmesini önemle rica ederiz.

 

Değerli destekçilerimiz;
sanat topluluğumuz adına sizi arayıp şahıs ve şirket banka hesap numarasını verenlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.
5253 sayılı Dernekler kanunu gereğince dernek hesap numaramız aşağıdaki gibidir.
Aşılan Engeller Sanat Topluluğu Oyuncuları
Saygılarımızla
Türkiye iş Bankası
ŞUBE KODU:1124
HESAP NO:442249
IBAN NO:TR09 0006 4000 0011 1240 4422 49

MEB: 200 engelli öğretmen ataması yapılacak

Yazan: 12 Haziran 2020 Cuma  
Kategori: Duyurular, HABER

MEB, EKPSS’ye katılan adaylar arasından 200 engelli öğretmenin alınacağını duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) katılan adaylar arasından 200 engelli öğretmen alacak. Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar başvurularını “http://mebbis.meb.gov.tr” veya http://personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan elektronik başvuru formunu doldurarak yapacak. Başvuruların 15-19 Haziran’da alınmasının ardından engelli öğretmen adaylarının atamaları 23 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Milli sporcular da beden eğitimi alanına ayrılan 90 kontenjan için sözleşmeli öğretmenlik başvurularını 15-19 Haziran’da yapacak. Milli sporcuların atamaları ise 16 Temmuz’da olacak.

Adaylar, atamalara ilişkin ayrıntılı bilgiye “http://personel.meb.gov.tr” adresinden ulaşabilecek. (AA)

2023 Avrupa Sağırlar Futbol Şampiyonası Türkiye’de Organize Edecek

Yazan: 24 Ekim 2018 Çarşamba  
Kategori: HABER

ürkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun ortaklaşa yürüttüğü hazırlık süreci sonrasında 2023 Avrupa Sağırlar Futbol Şampiyonası, Türkiye’nin ev sahipliğinde organize edilecek

 

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, şampiyona adaylığı ve ev sahipliğinin alınmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

 

Avrupa Sağırlar Spor Organizasyonunun (EDSO) olağan genel kurulunda şampiyonanın Türkiye’de düzenlenmesine karar verildiğini belirten Gürsoy, “Cumhuriyetimiz ile TFF’nin 100. yılında böyle bir organizasyona ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz.” dedi.

 

Türkiye’nin geçen sene düzenlediği Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nın çok başarılı geçtiğini hatırlatan Gürsoy, “Futbolcularımızın sahada elde ettiği başarının yanı sıra, ülkemizde önemli bir organizasyon yeteneği oluştu. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF İcra Kurulu ve Engelliler Koordinasyon Kurulundan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu’nun ortaya koyduğu vizyon, Türkiye’yi işitme engelliler futbolunda dünyanın en başarılı ülkesi konumuna getirdi.” ifadelerini kullandı.

 

Gürsoy, Türkiye’de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nın ülkenin başarı çıtasını biraz daha yukarı taşıdığının altını çizerek, “Organizasyonun ülkemize alınmasında özellikle TFF’nin garantörlüğü çok önemliydi. 2023 Avrupa Sağırlar Futbol Şampiyonası’nın hem cumhuriyetimizin hem de TFF’nin 100. yılında alınması, organizasyona daha büyük anlamlar da yükledi. Şampiyonanın Türkiye’de düzenlenecek olması da bizi doğal favori konumuna getirdi.” diye konuştu.

 

KİHTİR:”ŞAMPİYONAYI ÜLKEMİZE ALMAYI ÇOK İSTİYORDUK”

 

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, EDSO’nun genel kuruluna şampiyonayı almak için tüm hazırlıklarını yaparak gittiklerini ve istediklerini de elde ettiklerini söyledi.

 

2023 Avrupa Şampiyonası için belirlenen herhangi bir ülke olmadığını dile getiren Kihtir, “Cumhuriyetimizin ve TFF’nin 100. yılı olması nedeniyle, şampiyonayı ülkemize almayı çok istiyorduk. Konuyla ilgili önce TFF ile görüştük. Cengiz Zülfikaroğlu ve Ömer Gürsoy’un inanılmaz desteğini gördük. Gençlik ve Spor Bakanlığından da onay alınca, aday olmaya karar verdik.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Şampiyonanın ev sahipliği için İtalya ile birlikte aday olduklarını belirten Kihtir, şunları kaydetti:”İtalya, şampiyonaya 5 yıl gibi bir zaman olması nedeniyle herhangi bir hazırlığı olmadan aday oldu. Biz oraya sunumumuz ve TFF’nin referansıyla giderek, ne kadar hazır olduğumuzu tüm üyelere gösterdik. 2023 yılında şampiyonaya ev sahipliği yapmamızın anlamını da dosyamıza koyduk. Sonuçta da tüm yönetim kurulu üyelerinin oyunu alarak şampiyonayı ülkemize kazandırdık. Şampiyona, Türkiye’deki sağır toplum için çok önemli bir organizasyon olacak. Umuyorum ki yüzümüzün akıyla çıkar ve güzel bir organizasyon düzenleriz.”

 

Kihtir, 2023 Avrupa Sağırlar Futbol Şampiyonası’nı başkent Ankara’da organize etmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

 

23.10.2018 – AA

 Sayfa 1 of 3  1  2  3 »