HAKKIMIZDA


Beşiktaş Engelliler Spor Kulübü, 1998 yılında Sayın Süleyman Seba desteği ile kurulmuş , ulusal ve uluslararası büyük başarılar kazanmıştır.

Spor branşlarında daha kitleler halinde çalışmalar yapabilmek amacıyla 16.04.2003 tarihinde Şişli Belediyesi Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül’ün desteği ile şişli şubemiz kurulmuş ve çok kısa zaman içinde çok sayıda engelli sporcusuyla başarıdan başarıya koşmaktadır.

Bin Engelliye SporYaptırma” hedefi ile başladığımız yolumuzda; misyonumuz spor ile hayata bağlanmış ve sporu kendine yaşam kaynağı olarak seçmiş engelli dostlarımızın toplumsal yaşamla olan bağlarını güçlendirmek ve mutlu bir yaşama yönlendirebilmektir.

Ülkemiz nüfusu içinde engelli nüfusun oranı %12,29’dur. Yani yaklaşık 70 milyon olan Türkiye nüfusunda yaklaşık 12,5 milyon engelli bulunmaktadır. Bu da sorunları, istekleri ve yaptıkları konuşulması ve tartışılması gereken önemli bir kitleyi gösterir. Bu 8,5 milyonluk engelli insanın büyük çoğunluğunu oluşturan yaş aralığının 20-45 yaş arası olduğu göz önünde bulundurulursa sporun engelli insanlarımız için, önemli bir toplumsal hayata katılım aracı ve yaşam kaynağı olabileceğini görebiliriz.

Beşiktaş Engelliler Spor Kulübü Şişli Şubesi olarak ana branşımız futbol olmakla beraber, yeni dönemde yüzme, masa tenisi, atletizm gibi branşlarda da engelli sporseverlere destek olmak ve başarılar kazandırmak için çalışmalara başlamış bulunmaktayız.