ÖNEMLİ DUYURUDUR!

Yazan: 09 Ocak 2021 Cumartesi  
Kategori: Duyurular, HABER

Aşılan Engeller Sanat Topluluğu destekçilerine duyurudur!

Destekçisi olduğumuz Aşılan Engeller Sanat Topluluğu’nun son zamanlar da adını kullanarak şahıs ve şirketlere ait banka hesap numarası verildiğini duyumlar almaktayız bu nedenle aşağıdaki duyuruyu önemle dikkat edilmesini önemle rica ederiz.

 

Değerli destekçilerimiz;
sanat topluluğumuz adına sizi arayıp şahıs ve şirket banka hesap numarasını verenlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.
5253 sayılı Dernekler kanunu gereğince dernek hesap numaramız aşağıdaki gibidir.
Aşılan Engeller Sanat Topluluğu Oyuncuları
Saygılarımızla
Türkiye iş Bankası
ŞUBE KODU:1124
HESAP NO:442249
IBAN NO:TR09 0006 4000 0011 1240 4422 49

MEB: 200 engelli öğretmen ataması yapılacak

Yazan: 12 Haziran 2020 Cuma  
Kategori: Duyurular, HABER

MEB, EKPSS’ye katılan adaylar arasından 200 engelli öğretmenin alınacağını duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) katılan adaylar arasından 200 engelli öğretmen alacak. Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar başvurularını “http://mebbis.meb.gov.tr” veya http://personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan elektronik başvuru formunu doldurarak yapacak. Başvuruların 15-19 Haziran’da alınmasının ardından engelli öğretmen adaylarının atamaları 23 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Milli sporcular da beden eğitimi alanına ayrılan 90 kontenjan için sözleşmeli öğretmenlik başvurularını 15-19 Haziran’da yapacak. Milli sporcuların atamaları ise 16 Temmuz’da olacak.

Adaylar, atamalara ilişkin ayrıntılı bilgiye “http://personel.meb.gov.tr” adresinden ulaşabilecek. (AA)

Engelli Sporcular Doğrudan Kamuda İstihdam Kadrosuna Alınmalı

Yazan: 09 Eylül 2018 Pazar  
Kategori: Duyurular, HABER

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, engelli vatandaşların yüzde 3 olan kamuda istihdam oranının yüzde 4’e, sporcu olduklarını belgeleyen engellilerin de ikamet ettikleri illerin il özel idareleri ve belediyelerine doğrudan istihdam edilmesi için Kanun Teklifi hazırladı.   Engellilerin istihdam oranlarının artırılması ve engelli sporcuların doğrudan kadroya alınması konusundaki Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sunan Gürer, engellilerin yaşam kalitesini yükseltebilmek için toplumun tüm kesimlerine görev düştüğünü söyledi.   Engelli sporcuların istihdam sorunu   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuyla ilgili açıklamasında engellilere yönelik çalışmalara ilişkin 2005 yılında çıkarılan Engelliler Hakkındaki Kanun kapsamında bazı uygulamaların yürürlüğe girmesine rağmen engelli sporcuların kamuda istihdamı konusunda bir çalışma yapılmadığına dikkat çekti.   Engelli istihdamı yetersiz   Engelli sporcuların birçok alanda başarılı olmalarına karşın destekten mahrum bırakıldığına vurgu yapan Gürer, “Engellilerin yaşam kalitesini yükseltebilmek için toplumun her kesimine önemli görevler düşmektedir. Kamuda istihdam eden engelli oranının %3 olması istihdamın yetersiz olduğunu göstermektedir. Bu oranın yukarıya çekilmesi ayrıca engelli sporcuların kamuda istihdamının artırılması engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırması hususunda yerinde bir adım olacak ve engelli kişiler için farkındalık yaratacaktır” ifadelerini kullandı.   İstihdam oranı yüzde 4’e çıkarılmalı   CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53’üncü maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesinde yer alan “% 3” ibaresi “%4”, ikinci cümlesinde yer alan “% 3’ün” ibaresi “%4’ün” şeklinde değiştirilmesi hakkında verdiği kanun teklifinde, fıkranın ikinci cümlesinden sonra gelmek üzere “Sporcu olduklarını belgelendiren engelliler, ikamet ettikleri yer il özel idaresi veya belediyelerine başvurmaları halinde, %4 oranı dikkate alınmadan, ilgili kadrolara yerleştirilirler.” ibaresinin eklenmesini önerdi.   CHP Milletvekili Gürer, “Vermiş olduğumuz Kanun Teklifi ile sporcu olduklarını belgeleyen engellilerin, yaşadıkları illerin il özel idareleri ve belediyelerinde doğrudan kadroya alınmaları amaçlanmıştır” açıklamasında bulundu.   07.09.2018 – tanikgazetesi.net

 Sayfa 1 of 13  1  2  3  4  5 » ...  Last »